Moderna wchodzi do stolicy
Styczeń 4, 2017
Show all

Jeszcze tej jesieni Moderna Investment rozpocznie budowę ekskluzywnej kamienicy w centrum Warszawy – Złota Chmielna Apartments. Projekt zachwyca wyrafinowaną estetyką: wysokimi wnętrzami apartamentów, wyselekcjonowanymi materiałami i dbałością o detal.

Nowoczesna apartamentowa kamienica powstanie przy ul. Złotej 74 A. Bliskość głównych arterii nie odbierze jej kameralności. Będzie osłonięta przez sąsiednie zabudowania. Twórcy budynku wierzą w wartości modernizmu – czystość formy i funkcjonalność. Ten styl przyświecał projektantom inwestycji Złota Chmielna Apartments.

Przestronne tarasy i panoramiczne okna

Kamienica łagodnie wpisze się w istniejącą zabudowę. Zadbana strefa przed budynkiem otworzy inwestycję na najbliższe otoczenie. Na szczytowych kondygnacjach zaplanowano przestronne tarasy. Panoramiczne okna dobrze doświetlą wnętrze. Subtelność przeszkleń zestawiono z surowymi materiałami – aluminiową stolarką okienną i grafitowymi wykończeniami z barwionej stali. Charakterystyczne, kontrastowe zadaszenie balkonów nada budynkowi wyrazistości, dopełniając nowoczesną formę.

Kamienica liczy dziewięć kondygnacji naziemnych. Pomieści 54 apartamenty o powierzchni od 32 mkw. do 86 mkw. i jeden lokal usługowy.

Wysokie na 2,90 m apartamenty dadzą wiele możliwości aranżacji przestrzeni. Okna o podwyższonym standardzie izolacji akustycznej stłumią dźwięki z zewnątrz. Wzmocnienie termiczne okien znacznie obniży zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku.

Bezkolizyjny wjazd do garażu zapewni winda samochodowa. W dwóch podziemnych halach zaprojektowano 30 miejsc parkingowych o zróżnicowanej szerokości.

W pauzie między słynnymi ulicami

 Złota Chmielna Apartments stanie kilkaset metrów od Złotych Tarasów i Dworca Centralnego, w pauzie między ulicą Złotą i Chmielną, które od zawsze tętniły życiem. Po Złotej, będącej niegdyś kupieckim centrum miasta, poruszał się tramwaj konny. Chmielna słynęła z luksusowych sklepów, kabaretów i kina. Te dwie charakterystyczne ulice ciągną się po obu stronach Placu Defilad. Teraz dzięki nowym inwestycjom odzyskują swoje złote czasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *